Organizacja przeprowadzki to przedsięwzięcie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Przenoszenie rzeczy bywa wystarczająco kłopotliwe, kiedy mowa o niewielkiej kawalerce lub mieszkaniu usytuowanym na niskiej kondygnacji – a co dopiero gdy w grę wchodzi przeprowadzka bez windy i znoszenie pudeł oraz mebli z wysokiego piętra. Jak sobie radzić przy przeprowadzce bez windy?

Jak sobie radzić przy przeprowadzce bez windy

Jeśli wiemy, że utrudnieniem przy przeprowadzce okaże się konstrukcja budynku, warto dokładnie przemyśleć jej przebieg z wyprzedzeniem. Nie da się ukryć, że przeprowadzka bez windy stanowi dodatkowe wyzwanie. Czasem niewiele można na to poradzić. Warunki, jakie stwarza stare budownictwo (jak np. kamienice czy szeregowe bloki), mogą okazać się utrudnieniem. Przy odpowiednim planowaniu można jednak je obejść.

Analogiczna sytuacja może mieć miejsce w nowym budynku, do którego dopiero się wprowadzamy. Wnoszenie ciężkich pudeł i mebli na wysokie piętro będzie oznaczało konieczność wezwania posiłków. Aby poradzić sobie z takim zadaniem, pojedynczy mebel powinny przenosić przynajmniej dwie lub trzy silne osoby.

Najważniejsze jednak, aby w takim przypadku zwrócić się o wsparcie do firmy przeprowadzkowej. Wysłana ekipa będzie złożona z doświadczonych osób, które wiedzą w jaki sposób przenosić rzeczy bezpieczne. Zdecydowanie odradzamy angażowanie do tego znajomych czy osoby bez doświadczenia.

Przeprowadzka bez windy – o czym należy pamiętać

Jeśli w czasie przenoszenia rzeczy do dyspozycji nie mamy windy, transport rzeczy trzeba zaplanować i przygotować bardzo dokładnie. O czym trzeba pamiętać w takiej sytuacji?

Sprawdź wymiary klatki schodowej

Jeśli do przeniesienia będą większe rzeczy, takie jak meble (lub ich elementy), kluczowe jest aby wiedzieć czy będzie możliwe aby manewrować nimi w wąskiej klatce schodowej. Warto zmierzyć szerokość schodów oraz sprawdzić ile miejsca jest dostępnego na półpiętrach. Przed wyniesieniem z mieszkania sofy, warto sprawdzić czy nie utknie ona między piętrami.

Sprawdź, które meble nadają się do demontażu na mniejsze elementy

Nie każdy mebel można bezpiecznie zdemontować, dlatego przygotowując się do przeprowadzki bez windy, warto sprawdzić które z nich uda się podzielić na mniejsze części, które będzie łatwiej nosić.

Zwróć szczególną uwagę na pakowanie pudełek

Przygotowując pudła z rzeczami, upewnij się, że będzie można wygodnie je chwycić. Większość kartonów do przeprowadzek posiada wycięcia, które po złożeniu elementów pełnią rolę uchwytów. Jeśli karton jest gładki, warto spakować do niego lżejsze rzeczy. Warto przy tym również dokładnie zabezpieczyć elementy wewnątrz pudeł, takie jak zastawę stołową. Każdą rzecz trzeba przełożyć warstwą papieru lub folią bąbelkową i unieruchomić wewnątrz kartonu.

Poinformuj o tym wcześniej ekipę przeprowadzkową

Warto wiedzieć, że brak windy jest istotnym czynnikiem decydującym o koszcie wynajęcia firmy przeprowadzkowej, dlatego warto o tym poinformować już na etapie przygotowywania wstępnej kalkulacji kosztów. Nie warto oszczędzać na tego typu usługach, ponieważ jeśli są realizowane przez specjalistów, zdecydowanie minimalizują ryzyko uszkodzenia cennych sprzętów i mebli.

Zdaj się na profesjonalistów i zleć transport większych gabarytów

O tym, jak sobie radzić przy przeprowadzce bez windy najlepiej będą wiedzieli doświadczeniu pakerzy i członkowie ekipy firmy przeprowadzkowej. Szczególnie w sytuacji, gdy przenoszenie rzeczy jest utrudnione, np. przez brak widy w budynku, dla bezpieczeństwa własnego oraz przenoszonych rzeczy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Dlaczego?

Doświadczenie

Osoby profesjonalnie zajmujące się przeprowadzkami mają doświadczenie w pracy w trudnej przestrzeni. Zatrudniając firmę można liczyć na wsparcie ekipy, która będzie doskonale przygotowana do bezpiecznego manewrowania rzeczami w wąskiej klatce schodowej czy noszenia ciężarów po schodach.

Odpowiednie zaplecze

Członkowie ekipy będą posługiwali się także odpowiednim sprzętem. Akcesoria takie jak pasy do noszenia mebli po schodach okażą się w tym przypadku nieodzowne, a pracownicy ekipy przeprowadzkowej doskonale wiedzą w jak z nich korzystać w sposób bezpieczny.

Dobrze rozplanowana logistyka

Poszczególne etapy przeprowadzki muszą być zaplanowane w czasie. Ekipa będzie wiedziała, które przedmioty pakować do samochodów w pierwszej kolejności, a także od czego rozpocząć rozładunek. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której część mienia jest pozostawiona na zewnątrz, na pastwę kiepskiej pogody czy wilgoci.

Bezpieczeństwo

Przeprowadzki realizowane przy wsparciu specjalistów to większe bezpieczeństwo – zarówno dla osób, które się przeprowadzają, znajomych oraz samych rzeczy przeznaczonych do transportu.

Możesz zdać się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Dbamy o to, aby każda oferta była jak najlepiej dopasowana do potrzeb klienta. Dzięki temu koszty realizacji będą dopasowane do dostępnego budżetu, a Ty możesz odetchnąć spokojnie i pozwolić naszej ekipie zająć się transportem wszystkich rzeczy pod wskazany adres.