Planujesz przeprowadzkę do innego miasta lub kraju? Choć może się to wydawać łatwe, sam proces może być bardzo skomplikowany. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze się przygotować. Od czego zacząć? Co zrobić na początku? Kiedy powinieneś zacząć przygotowania? Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci przejść przez proces przeprowadzki krok po kroku, bez przeszkód.

Jak zacząć przeprowadzkę i kiedy zacząć planowanie?

Powyższe pytanie wydaje się być najważniejszym ze wszystkich, które dzisiaj zadamy. Dlaczego? Ponieważ musisz mieć wystarczająco dużo czasu, aby załatwić wszystkie formalności, zanim po Twoje rzeczy przyjedzie samochód przeprowadzkowy. Dobre zarządzanie czasem to podstawa.

Kiedy i jak zacząć przeprowadzkę? Krótka odpowiedź brzmi: tak szybko, jak to możliwe. Dobrze jest oczywiście przejść przez przeprowadzkę krok po kroku, bez żadnej presji czasu. Wszystko zależy od tego, jak wiele rzeczy trzeba przewieźć. Na przykład, jeśli jesteś singlem i mieszkasz w wynajętej kawalerce, nie posiadasz wielu mebli, na przygotowanie oraz pakowanie możesz potrzebować około tygodnia. Ale z drugiej strony, jeśli masz duży dom i rodzinę, proces ten będzie wymagał więcej pracy.

Nie chodzi jednak tylko o pakowanie. Warto również:

Jak się spakować do przeprowadzki?

Proces pakowania może zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić trochę, po dotarciu do nowego miejsca. Co więcej, chodzi także o to, aby zabezpieczyć swoje rzeczy na tyle dobrze, aby nie uległy uszkodzeniu.

Jak się spakować do przeprowadzki? Przejdźmy przez proces krok po kroku.

1. Przejdź przez pokoje w swoim mieszkaniu/domu jeden po drugim

Pozwoli Ci to uniknąć chaosu. Od którego pomieszczenia powinieneś zacząć? To zależy od Twoich preferencji. My radzimy, abyś najpierw wybrał to, z którego najmniej korzystasz, albo wręcz przeciwnie. Możesz zacząć od sypialni lub salonu – to pozwoli Ci na szybkie postępy.

Niemniej jednak, to drugie podejście może być kłopotliwe – zwłaszcza, jeśli zaczniesz na kilka tygodni przed samą przeprowadzką. Pamiętaj, aby do samego dnia przeprowadzki mieć pod ręką wszystkie potrzebne Ci przedmioty. Zapobiegnie to konieczności grzebania w spakowanych już pudłach.

2. Zrób remanent i zdecyduj, które przedmioty chcesz przewieźć.

Proces powtórz dla każdego pokoju osobno. Spróbuj być uczciwym wobec siebie i nie pakuj rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Minimalistyczne podejście to najlepsze, na co możesz się zdecydować!

Znajdź trochę czasu, aby pozbyć się rzeczy, których już nie potrzebujesz. Możesz je sprzedać lub oddać, jeśli mogą się komuś przydać. Jeśli trzeba je wyrzucić, a jeśli tak zleć wywóz wielkich gabarytów profesjonalistom.

3. Zaopatrz się w materiały do pakowania.

Zasadniczo: potrzebujesz pudełek, i to wielu. Im więcej ich masz, tym bardziej precyzyjnie możesz zorganizować i oznaczyć swoje rzeczy. Będziesz potrzebować folii bąbelkowej i taśmy klejącej. Stare gazety też znajdą zastosowanie, np. do zabezpieczenia szklanych naczyń i innych delikatnych przedmiotów.

Jeśli nie wiesz, gdzie zdobyć te przedmioty, pomoże firma przeprowadzkowa. W Master Moving zapewniamy Ci osobistego doradcę – jest to ekspert, z którym przeprowadzka krok po kroku przebiega sukcesywnie i sprawnie.

4. Zacznij pakować rzeczy i odpowiednio je oznakuj.

Zacznij od rzeczy, których nie używasz zbyt często, a następnie, stopniowo, przejdź do tych, które są Ci potrzebne na co dzień. Upewnij się, że każde pudełko zostało dokładnie skategoryzowane. Jak to zrobić? Możesz napisać na pudełku, do jakiego pomieszczenia należą dane rzeczy i co się w nim znajduje. Może to być coś jak: „KUCHNIA, NACZYNIA SZKLANE”. W ten sposób, będąc już w nowym miejscu, szybko znajdziesz potrzebne rzeczy.

5. Ustal, czy musisz przechowywać swoje rzeczy, czy nie.

Czasami musisz opuścić swoje stare miejsce zamieszkania na kilka dni przed przyjazdem do nowego. W takich przypadkach możesz potrzebować miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Przestrzeń magazynową możesz wynająć za pośrednictwem naszej firmy, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas potrzebny na dodatkowe poszukiwania.

6. Zaplanuj przeprowadzkę z profesjonalistami.

Mała rada: w miarę możliwości, nigdy nie planuj przeprowadzki na ostatnią chwilę. Jeśli to możliwe, do nowego miejsca udaj się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu, jeśli coś pójdzie nie tak, zdążysz rozwiązać problem przed terminem przeprowadzki.

Jak widzisz, dobrze jest być przygotowanym do przenosin. Upewnij się, że wszystko dobrze przemyślałeś, a przed rozpoczęciem samego procesu pakowania koniecznie skontaktuj się z profesjonalistami – jest to trik, który sprawi, że przeprowadzka będzie tak bezbolesna, jak to tylko możliwe.