Przeprowadzka może być naprawdę trudna, bez względu na to czy przeprowadzasz się do nowego mieszkania w tej samej okolicy, czy planujesz rozpocząć nowe życie w innym kraju. W większości przypadków, nie można przejść przez to na własną rękę. Kiedy wynająć firmę przeprowadzkową i czy rzeczywiście jest to konieczne? Oto, co musisz wiedzieć.

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej – czy zawsze jest konieczne?

Krótka odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie. W niektórych przypadkach można z powodzeniem poradzić sobie z tym procesem na własną rękę lub z pomocą przyjaciół. Takie przypadki zdarzają się jednak dość rzadko.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli mieszkasz w wynajętym, w pełni umeblowanym mieszkaniu i masz zamiar przenieść się do innego, można bezpiecznie założyć, że poradzisz sobie sam. Przeniesienie kilku kartonów z ubraniami, elektroniką i innymi rzeczami jest dość łatwe, zwłaszcza jeśli Ty lub Twoi przyjaciele macie do dyspozycji samochód i trochę wolnego czasu. Kiedy jednak czeka Cię nawet nieco większa operacja, zastanów się dobrze, zanim odrzucisz pomysł wynajęcia ekipy przeprowadzkowej.

Kiedy wynająć firmę przeprowadzkową?

Kiedy wynająć firmę przeprowadzkową? W jakich przypadkach warto skorzystać z podobnych usług?

Wyprowadzasz się z mieszkania lub domu i zabierasz ze sobą większość wyposażenia

Im więcej mebli i innych rzeczy zamierzasz przewieźć, tym bardziej konieczne staje się wynajęcie profesjonalistów. Dlaczego? Przede wszystkim konieczny będzie wynajem samochodu do przeprowadzki. Samochód osobowy nie jest wystarczająco duży, aby zmieściła się w nim sofa, szafa czy fotel! Na dodatek, będziesz musiał przesunąć niekończące się pudła z rzeczami, a to jest dużo pracy.

Masz ciężkie i nieporęczne meble

Może to być drewniana rama łóżka, solidne biurko lub ulubiona kanapa, trudno jest przenieść ciężkie meble na własną rękę. W praktyce – jeśli nie masz doświadczenia w dźwiganiu gabarytów, może się to źle skończyć. Nie chodzi tylko o ryzyko zniszczenia rzeczy. Chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo!

Posiadasz antyki lub inne delikatne przedmioty

Te rzeczy wymagają specjalnego traktowania. W wielu przypadkach do przeniesienia stuletniej kanapy lub luksusowej zastawy konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu. Specjaliści wiedzą, co robią. Zadbają o to, aby wszystkie Twoje przedmioty były bezpieczne podczas całego procesu.

Twoje meble muszą zostać zdemontowane i ustawione w nowym miejscu

Demontaż komody może wydawać się łatwy. Ale w rzeczywistości odwrócony proces może być bardzo zdradliwy. Jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń, zostaw to profesjonalistom. Firmy przeprowadzkowe oferują swoje usługi również w tym przypadku!

Chcesz zaoszczędzić dużo czasu

Przeprowadzka mieszkań z pomocą przyjaciół może brzmieć jak dobry plan. Ale czy będzie to efektywne? W większości przypadków bardziej prawdopodobne jest, że przeprowadzka zamieni się w jedną wielką imprezę. A nawet jeśli tak się nie stanie i cała ekipa będzie skupiona na samej przeprowadzce, pamiętaj, że nie masz wystarczającego doświadczenia, aby zrobić to szybko. Spodziewaj się wielu przeszkód i niespodzianek na swojej drodze do nowego mieszkania lub zwróć się do profesjonalistów! Dobra ekipa firmy przeprowadzkowej znacznie przyspieszy cały proces.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że firmy przeprowadzkowe są bardziej elastyczne i mogą dostosować swój harmonogram do Twoich potrzeb. Oznacza to, że jeśli musisz przeprowadzić się w tygodniu lub w niedzielę, nie będzie to problemem.

Nie wiesz, jak prawidłowo spakować swoje rzeczy

Wkładanie przypadkowych przedmiotów do kartonowych pudełek i wrzucanie ich do furgonetki może być szybkie, ale cóż, spójrzmy prawdzie w oczy. Większość Twoich rzeczy prawdopodobnie zostanie w jakimś stopniu uszkodzona.

I nawet jeśli wiesz, że powinieneś zabezpieczyć swoje naczynia, szkło i elektronikę na czas transportu, możesz się zastanawiać, jak to zrobić. Czy wystarczą stare gazety i odrobina folii bąbelkowej? Czasami drobne niedopatrzenie może doprowadzić do szkód. Zamiast podejmować to ryzyko, zadzwoń do firmy przewozowej i poproś o zapakowanie Twoich rzeczy.

Zalety wynajęcia firmy przeprowadzkowej

Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej wiąże się z szeregiem zalet. Zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów sprawia, że proces ten będzie:

Zalety wynajęcia firmy przeprowadzkowej zdecydowanie przemawiają na korzyść takiego rozwiązania. W ten sposób będziesz mógł skupić się na innych ważnych aspektach przeprowadzki do nowego miejsca. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym procesie, nie wahaj się z nami skontaktować. Pomożemy Ci zorganizować przeprowadzkę krok po kroku i sprawimy, że będzie ona tak bezbolesna, jak to tylko możliwe.