Przeprowadzka oznacza konieczność odpowiedniego przygotowania przedmiotów, które planujemy wysłać w nowe miejsce. Drobiazgi, takie jak zastawa, książki, ubrania oraz akcesoria kuchenne pakowane są do pudeł. Co jednak z meblami i sprzętami większych gabarytów? Ich wymiary stwarzają trudności przy przenoszeniu oraz zwiększają ryzyko powstania uszkodzeń. Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć meble do przeprowadzki, zachęcamy do dalszej lektury.

Jesteś miłośnikiem nowoczesnych mebli, które można samodzielnie montować? Znakomicie, ponieważ ich forma znacznie ułatwia transport. Entuzjaści wiekowych, zabytkowych sprzętów nie powinni jednak czuć się wykluczeni. Wszystkie meble można przewozić w sposób dla nich bezpieczny. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić!

Dobre przygotowanie to podstawa, czyli jak zabezpieczyć meble przed przeprowadzką

Zanim omówimy jak zabezpieczyć meble przed przeprowadzką, warto rozpocząć od etapu dokładnego planowania. Nim rozpocznie się cały proces pakowania, zabezpieczania przewożenia rzeczy w nowe miejsce, warto dokładnie przemyśleć które z naszych sprzętów na pewno chcemy zabrać ze sobą. 

Meble użytkowane na co dzień, takie np. jak komplet wypoczynkowy, szafy ubraniowe, łóżko czy stół i krzesła z jadalni ulegają szybkiemu zużyciu. Być może moment przeprowadzki to dobry moment na to, aby zastanowić się nad zakupem nowych rzeczy? Co w takim wypadku zrobić ze starymi meblami? Jeśli ich stan jest zadowalający, można: 

Wszystkie meble, które pozostaną po takiej selekcji trzeba będzie odpowiednio przygotować do przeprowadzki. Najbardziej ryzykownym momentem zawsze jest etap przenoszenia sprzętów. 

Dlaczego i jak zabezpieczyć meble do transportu 

O tym, jak ważne jest dobre przygotowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy wie każdy, kto choć raz miał okazję zmieniać adres zamieszkania lub przenosić biuro. Tego jak zabezpieczyć meble do transportu aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo, nie sposób przecenić. Jest to istotne, ponieważ: 

Sposób zabezpieczenie mebli będzie zależny od ich konstrukcji. Część sprzętów można bezpieczne zdemontować i złożyć ponownie – a inne (np. zabytkowe) trzeba przewieźć w jednym kawałku, dbając o bezpieczeństwo kruchych elementów.

Sposoby na zabezpieczenie mebli

Metod na dobre zabezpieczenie poszczególnych sprzętów jest wiele. Sposób doboru metody zadecyduje jednak o tym czy dana rzecz przetrwa przeprowadzkę bez uszczerbku. Specjaliści profesjonalnych firm wiedzą najlepiej jak przygotować meble przed przeprowadzką, aby w trakcie przenoszenia ich powierzchnia oraz konstrukcja nie zostały naruszone. 

Przygotowując meble do przeprowadzki ekipa zabezpiecza poszczególne sprzęty przy pomocy odpowiednich materiałów folii bąbelkowej, taśmy typu stretch, styropianu oraz innych tworzyw, które są: 

Przy pomocy takich materiałów każdy element mebla można dokładnie osłonić i zabezpieczyć. Kiedy dana rzecz znajdzie już swoje nowe miejsce w docelowej lokacji, wystarczy pozbyć się zabezpieczeń, aby cieszyć się czystymi meblami, pozbawionymi uszkodzeń.

Przewożenie mebli w sposób bezpieczny

Ważne jest także to, jak zabezpieczyć meble do transportu, czyli w jaki sposób są one przenoszone i ładowane do samochodów. Organizując taką operację samodzielnie stwarza się ogromne ryzyko dla mebli. Jeden nieostrożny ruch może skutkować zniszczeniem ulubionego elementu wystroju, a przy tym – oznacza stratę finansową. 

Firma przeprowadzkowa dysponuje sprzętem i akcesoriami, które ułatwią transport rzeczy. Meble można zabezpieczyć wykorzystując do tego pasy montażowe. Ich naciąg reguluje się tak, aby był dopasowany do danego przedmiotu. Ponadto, profesjonaliści korzystają także z podnośników, wózków i innych sprzętów, których wynajęcie rzadkie kiedy jest niemożliwe. 

Co więcej – specjaliści będą także obeznani z technikami zabezpieczania przedmiotów szczególnie delikatnych i cennych, jak: 

Firma ubezpiecza przewożone rzeczy, dzięki czemu powierzając organizację całego przedsięwzięcia w jej ręce nie ryzykujesz ogromnych strat.

Organizując profesjonalne zabezpieczanie mebli możesz także zlecić ekipie rozpakowanie ich w nowym miejscu, a także montaż sprzętów, które tego wymagają.