Przygotowując się do przeprowadzki jako pierwsze na myśl przychodzą kartony i konieczność zabezpieczenia drobiazgów przed przypadkowym uszkodzeniem. To dobry trop, ale jest to także jeden z najłatwiejszych do samodzielnego ogarnięcia elementów zmiany lokum. W grę wchodzi bowiem także bezpieczne przewożenie AGD. Lodówka, pralka, kuchenka wolnostojąca, a także odkurzacze, oczyszczacze powietrza czy drobne akcesoria kuchenne wymagają zabezpieczenia. Jak zapakować AGD? Zapraszamy do dalszej lektury.

Bezpieczne przewożenie AGD

Dlaczego bezpieczne przewożenie AGD jest aż tak ważne? Odpowiedź wydaje się jasna: to jedne z najdroższych i najtrudniejszych do wymiany elementów wyposażenia naszych domów. Korzystamy z nich niemal każdego dnia, więc zmieniając miejsce zamieszkania konieczne jest aby zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Dzięki temu na miejscu nie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, a sprzęty będą gotowe do podłączenia i użytkowania, jak zwykle.

O bezpieczeństwo Twoich sprzętów AGD zatroszczy się firma przeprowadzkowa. Wszystkie niezbędne przygotowania możesz zlecić ekipie. Profesjonaliści są doświadczeniu w tego typu operacjach i wiedzą w jaki sposób ochronić przewożone rzeczy przed uszkodzeniem.

Możesz jednak przyspieszyć ten proces i zanim w miejscu odbioru rzeczy pojawi się ekipa, wstępnie przygotować sprzęty AGD do bezpiecznej drogi.

Jak bezpiecznie przewieźć lodówkę – podstawowe kroki

Lodówka to serce praktycznie każdej kuchni. Jest niezbędna nawet jeśli na co dzień nie spędza się wielu godzin przy gotowaniu, nawet w najmniejszej kawalerce czy mieszkaniu singla. Przygotowując się do przeprowadzki warto wiedzieć jak bezpiecznie przewieźć lodówkę.

Przeprowadzka coraz bliżej? Jest to zatem dobry moment aby sprawdzić co znajduje się w naszej lodówce, a także zaplanować zakupy na najbliższy czas. Aby nie marnować żywności kupuj tyle, ile potrzebujesz, zaplanuj posiłki i postaraj się wykorzystać wszystko, co znajduje się w lodówce.

Pamiętaj także o zamrażalniku – zapasy mięsa, ryb czy mrożonych owoców można wykorzystać do przygotowania różnorodnych dań. Zastanów się więc jak najlepiej wkomponować je do jadłospisu na najbliższe dni! Masz za dużo? Oddaj część zapasów znajomym lub do banku żywności.

Przed przeprowadzką trzeba upewnić się, że jej wnętrze będzie czyste i pozbawione resztek lodu i wilgoci. Kiedy nasze zapasy są już uszczuplone, a zamrażarka pusta, warto przystąpić do procesu rozmrażania lodówki. W tym celu sprawdź instrukcję, którą producent dołączył do modelu, który posiadasz. Na koniec wszystko dokładnie wyczyść i osusz.

Warto także przemyć zewnętrze lodówki. Zwykle na górze zbiera się najwięcej kurzu i tłuste zabrudzenia, które są generowane w czasie gotowania. Procedura będzie podobna w przypadku pralek, z których przed transportem trzeba spuścić zalegającą wodę.

Na sam koniec oczywisty krok, czyli odłączenie urządzenia z prądu. Może wydawać się, że to drobnostka, ale pozwoli oszczędzić to cenne minuty.

Zewnętrze lodówki może być dodatkowo osłonięte przy pomocy folii lub kawałków styropianu. Dzięki temu powierzchnia drzwi nie ulegnie uszkodzeniu, a lodówka jest gotowa do przewiezienia do ciężarówki. Zajmie się tym najlepiej wynajęta ekipa.

Jak zapakować AGD – drobne urządzenia w czasie przeprowadzki

Podczas gdy nie każdy przeprowadza się z lodówką czy pralką, większość z nas musi przetransportować drobne elementy AGD, takie jak blendery, kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, odkurzacze czy ekspresy do kawy. Jak zapakować AGD, które są łatwe do przeniesienia?

Jeśli nie posiadasz oryginalnych opakowań, nic straconego. Folia bąbelkowa, gazety, styropian oraz większe kartony okażą się Twoimi sprzymierzeńcami. Pamiętaj jednak aby odpowiednio ułożyć wszystkie kable, tak aby nie załamały się z czasie transportu.

Kuchenne zabrudzenia są trudne do usunięcia, ponieważ bardzo często stanowią tłusty osad. Poświęć jednak chwilę na porządki. Usuń także resztki jedzenia i zabrudzenia, takie jak fusy, resztki zmielonej kawy czy zabrudzenia zebrane w pojemniku odkurzacza.

Z łatwością możesz zadbać o to, aby wszystkie kuchenne sprzęty od razu zostały przeniesione przez ekipę w jedno miejsce. Analogicznie z łazienką, salonem czy sypialnią, w której zwykle stoi oczyszczacz powietrza. Dbałość o porządek pozwoli zaoszczędzić sobie sporo nerwów i czasu w czasie urządzania się na nowym miejscu.