Pandemia COVID-19 wywróciła świat do góry nogami. Wywarła wpływ na niemal każdą gałąź przemysłu, w tym także na przeprowadzki. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzka w obecnej sytuacji jest niemożliwa. Wciąż można ją zorganizować, pod warunkiem, że podejmie środki bezpieczeństwa. Czytaj dalej i dowiedz się, jak bezpiecznie przeprowadzić się przy wsparciu firmy.

Przeprowadzka COVID-19 – jak zorganizować ją bezpiecznie?

Jak powinna być obecnie organizowana przeprowadzka? COVID-19 zmieniła naszą normalną rutynę i zmusiła ludzi do odwołania lub opóźnienia wielu planów. Ale tak, jak można odwołać wakacje za granicą, tak nie można tego samego zrobić w przypadku wcześniej zaplanowanej przeprowadzki. Dobra wiadomość jest taka, że jest bardzo prawdopodobne, iż pandemia w niedalekiej przyszłości się zakończy. Oznacza to, że nie musisz odkładać planów przeprowadzki. Należy jednak wciąż pamiętać o podjęciu dodatkowych środków ostrożności. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jak bezpiecznie zorganizować przeprowadzkę w czasie pandemii?

Po pierwsze, samodzielne organizowanie przeprowadzki podczas pandemii COVID-19 może nie być najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli musisz zaangażować w ten proces wielu znajomych. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: nadal obowiązują zasady dystansu społecznego. A im więcej osób wchodzi w interakcje, tym większe jest ryzyko, że ktoś się zarazi. Należy pamiętać, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się także między osobami, które nie wykazują żadnych objawów zakażenia. Warto zadbać o to aby ryzyka dla naszych bliskich nie stanowiła nasza własna przeprowadzka. Pandemia wreszcie się zakończy, więc zaproś znajomych do nowego mieszkania, gdy sytuacja będzie bardziej stabilna.

Zdaj się na zaufaną firmę przeprowadzkową

Zatrudnienie profesjonalistów, którzy zorganizują cały proces może być najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w czasie pandemii. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na tę opcję.

Firma przeprowadzkowa dopełni wszystkie formalności bez konieczności Twojej obecności. Jedyne co trzeba doprecyzować, to wskazówki odnośnie tego, co ma być przeniesione i dokąd. Podczas gdy profesjonaliści pracują, Ty możesz skupić się na własnej pracy lub po prostu zrelaksować się z przyjaciółmi. W ten sposób unikniesz ryzyka zakażenia.

Możesz oczekiwać, że pracownicy będą nosić maski, używać środków dezynfekujących i przestrzegać zasady zachowania dystansu społecznego.

Firma przeprowadzkowa ma wszystko, co jest niezbędne, aby proces ten był tak szybki i bezbolesny, jak to tylko możliwe. Ponadto, zadba także o to, aby wszystkie Twoje rzeczy były dobrze chronione i nie uległy uszkodzeniu podczas przenoszenia do nowego miejsca.

Jak wygląda przeprowadzka w trakcie pandemii

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, a przy tym bierzesz aktywny udział w tym procesie, oto kilka wskazówek, które sprawią, że przeprowadzka w trakcie pandemii będzie pozbawiona ryzyka.

Zachowaj dystans społeczny

Wymagane jest, aby zachować dystans społeczny, gdy tylko jest to możliwe. Nie podchodź więc do osób przeprowadzających się i, jeśli to możliwe, trzymaj się w odległości 2 metrów od innych ludzi.

Nie zapomnij o masce

Noś maskę w środku, kiedy przeprowadzający są w pobliżu. Upewnij się, że oni też ją noszą! Może to być trochę niewygodne, ale jak to się mówi, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Pamiętaj o myciu rąk

Regularnie myj ręce lub, jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, użyj środka dezynfekującego, szczególnie po przeniesieniu pudeł.

Poinformuj firmę przeprowadzkową, jeśli ktoś w twoim gospodarstwie domowym jest zarażony wirusem COVID-19

Jeśli tak, prawdopodobnie wszyscy zostaliście poddani kwarantannie, więc przeprowadzka musi zostać przełożona na inny termin. W tych czasach zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu!

Czyść i dezynfekuj swoje rzeczy podczas ich pakowania przed przeprowadzką

Skorzystasz na tym podwójnie. Po pierwsze, zmniejszysz ryzyko przeniesienia wirusa. A po drugie sprawisz, że Twoje lampy, książki i inne przedmioty będą czystsze niż były. Dzięki temu szybciej rozpakujesz się i urządzisz w nowym miejscu.

Jeśli musisz odwołać lub przełożyć przeprowadzkę, zrób to jak najszybciej

Im szybciej podejmiesz działania, tym łatwiej będzie przełożyć proces, jeśli będzie to konieczne.

Odpowiedzialne firmy przeprowadzkowe wprowadziły specjalną politykę COVID-19, co jest dobrym dowodem na to, że profesjonaliści traktują pandemię poważnie. Możesz oczekiwać od nich, że:

Przeprowadzki w czasie pandemii mogą być bezpieczne i łatwe. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu. Nasza polityka COVID-19 sprawi, że proces ten będzie bezbolesny i pozbawiony ryzyka!