Nikt nie lubi się przeprowadzać. Przeprowadzka z jednego miejsca na drugie to duży wysiłek i jeszcze większe koszty. Wiele godzin przygotowań, nieprzespane noce i zniszczone meble to zwykle standard w trakcie przenoszenia dobytku do nowego domu. Jak ograniczyć wydatki i jak obniżyć koszty przeprowadzki? W jaki sposób uniknąć chaosu i najczęstszych problemów? Przeczytaj nasz praktyczny poradnik i poznaj sposoby na tanie przeprowadzki od A do Z.

Tania przeprowadzka – im mniej przedmiotów, tym taniej

Jak tanio się przeprowadzić? Bywa, że szukamy sposobów na jak najtańszy transport kartonów z meblami i drobiazgami, a zapominamy o… porządkach. Zanim przystąpisz do pakowania ubrań, sprzętów i dodatków, dokładnie przemyśl, czego nie będziesz potrzebować w nowym mieszkaniu. Stara pralka czy spodnie, które czekają na lepsze czasy – każdy z nas chomikuje zbędne przedmioty w domu. Pierwszym krokiem do obniżenia kosztów przeprowadzki jest eliminacja tego, czego już nie potrzebujemy. Organizując przeprowadzki od A do Z w Krakowie czy w pozostałych miastach Polski bierzemy pod uwagę Ilość i rozmiar rzeczy do przewiezienia. Im mniej przedmiotów, tym krótszy i łatwiejszy jest proces pakowania i transportu, a w efekcie – mniejszy koszt.

Ceny przeprowadzek a przygotowanie pakunków do transportu

Ceny przeprowadzek mieszkań i domów zależą też od tego, jak dużo pracy oddasz w ręce ekipy przeprowadzkowej. Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, na własną rękę zajmij się demontażem sprzętów i mebli oraz pakowaniem. Spakuj w pudła i dokładnie opisz wszystko, co zabierasz ze sobą, zdemontuj meble i odłącz sprzęty. Dzięki temu praca ekipy przebiegnie sprawniej. Zaplanuj też rozkład mebli i pakunków w miejscu docelowym – rozładunek będzie wtedy szybki i bezproblemowy. Tych kilka kroków zajmie Ci niewiele czasu, a pomoże ograniczyć koszty.

Tanie przeprowadzki z firmą przeprowadzkową

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej to jeden ze sposobów na to, jak obniżyć koszty przeprowadzki. Jak to możliwe? Fachowcy doskonale wiedzą, jak pakować i przenosić cenne i często bardzo ciężkie przedmioty, tak by ich nie uszkodzić. Profesjonalna firma zatroszczy się o bezpieczny transport całego Twojego dobytku i szybko, jednorazowo przewiezie wszystko we wskazane miejsce. W ten sposób zaoszczędzisz paliwo i drogocenny czas. Unikniesz też dodatkowych kosztów wynikających z uszkodzenia sprzętów, o które tak łatwo w przypadku upychania ich do małego samochodu osobowego. Potrzebujesz pomocy firmy przeprowadzkowej, ale zależy Ci na dobrej cenie? W Master Moving realizujemy tanie przeprowadzki domów, biur i nie tylko. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.