Przeprowadzając się z miejsca w miejsce trzeba brać pod uwagę, że nasza codzienna rutyna ulegnie na jakiś czas zmianie. Celem korzystania z profesjonalnych usług firmy przeprowadzkowej jest jednak jak najbardziej ten dyskomfort zminimalizować, a tym samym – zapewnić szybkie i bezpieczne przeniesienie w nowe miejsce. 

Czas trwania przeprowadzki zależy od wielu pomniejszych czynników, jak np. momentu opuszczenia starego i otrzymanie dostępu do nowego lokum, ilość rzeczy, które chcemy przewieźć, a także odległości, jaką trzeba pokonać. To zadanie wymagające logistycznego podejścia oraz szczegółowego planowania, w których specjalizuje się Master Moving.

Ile trwa przeprowadzka mieszkania

Wiele zależy od ilości rzeczy, które musimy przewieźć w nowe miejsce. Od mebli, poprzez sprzęty AGD, RTV, dekoracje, a na rzeczach osobistych kończąc – każdy z tych przedmiotów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. O tym ile trwa przeprowadzka mieszkania zadecyduje więc czy mamy do czynienia z mniejszym lokalem, jak np. z niewielką kawalerką, czy może z przenosinami zawartości całego domu. 

W miejscu odbioru rzeczy ekipa zjawia się w celu zdemontowania wszystkich elementów i pakowania wszystkiego przy pomocy odpowiednich środków zabezpieczających (folii bąbelkowej, pianek, pudeł czy stretchu). Na tym etapie jest ważne, aby wszystko dokładnie opisać, dzięki czemu w docelowej lokalizacji znacznie łatwiej będzie wszystko zmontować i ustawić na miejscu. Przeprowadzki mieszkań mogą zająć od jednego do nawet kilku dni – wliczając czas przewidziany na transport i rozładunek.

Jak długo trwa przeprowadzka biura

Podobny schemat działania zachodzi w przypadku przeprowadzek przestrzeni biurowych. W zależności od wielkości danej organizacji, przenosiny mogą jednak oznaczać większe przedsięwzięcie. W przypadku firm i instytucji szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu a w szczególności – poufnych danych, dokumentów i archiwów. 

Cały proces pomaga jednak usprawnić odpowiednie planowanie i to od niego w głównej mierze zależy jak długo trwa przeprowadzka biura. oznaczają konieczność dokładnego opracowania rozmieszczenia mebli, poszczególnych sprzętów oraz pomniejszych przedmiotów tak, aby każdy z nich znalazł swoje miejsce w odpowiednim dziale oraz w rękach odpowiedniej osoby. Liczy się odpowiedni system, dzięki któremu można precyzyjnie zlokalizować konkretny obiekt, a także upewnić się, że wszystko co istotne, znajduje się bezpiecznie w nowym biurze.

W przypadku większych firm nieco czasu trzeba jednak zarezerwować na same przygotowania, czyli pakowanie i rozpakowywanie, a także podłączanie sprzętu. Biorąc jednak pod uwagę konkretne potrzeby klienta, można przygotować plan przeprowadzki, któr sprosta tym wymaganiom.

Ile czasu trwa przeprowadzka za granicę

Współcześnie z koniecznością przeprowadzki za granicę mierzy się coraz więcej osób. Czy to w poszukiwaniu pracy, nowych możliwości czy ekscytujących zakątków świata, możliwość przeniesienia się z jednego miejsca w drugie nie powinna być ograniczana przez transport mienia. 

Ile czasu trwa przeprowadzka, jeśli jej celem jest inny kraj? W tym przypadku głównym wyznacznikiem będzie z pewnością odległość między punktem początkowym, a miejscem rozładunku wszystkich rzeczy. Przeprowadzki międzynarodowe jednak planowane są z większym wyprzedzeniem, aby móc na spokojnie dopilnować wszystkich niezbędnych formalności. 

Między etapem spakowania i zabezpieczenia całości mienia, a wypakowaniem go w nowym miejscu pojawia się także konieczność dokładnego omówienia planowanej przeprowadzki z konsultantem i przygotowanie wstępnej (bezpłatnej) wyceny. Szczególnie ważne będzie zaakceptowanie planu transportu oraz dopełnienie wszystkich formalności, których podpisanie wymagają międzynarodowe regulacje.

Jak zaplanować przeprowadzkę

Przygotowując się do przeprowadzki nie warto czekać z rozpoczęciem przygotowań do ostatniej chwili. Możliwość przygotowania wstępnej kalkulacji kosztów oraz przewidywanego czasu, jaki zajmie przeprowadzka, z pewnością ułatwi podjęcie finalnej decyzji o podjęciu współpracy z firmą. Przede wszystkim warto pytać i jasno określać swoje potrzeby. Dzięki temu może powstać profesjonalny plan, dzięki któremu przeprowadzka okaże się sukcesem.