Na koszt przeprowadzki składa się nie tylko koszt zmiany lokum ale także budżet przeznaczony na transport wszystkich rzeczy. Co wybrać? Czy lepiej postawić na samodzielne przewożenie poszczególnych sprzętów i pudeł z rzeczami, czy może – powierzyć to zadanie w ręce profesjonalistów.

Zastanawiasz się ile kosztuje przeprowadzka realizowana przy wsparciu doświadczonej firmy? Wbrew przewidywaniom, może okazać się, że znacznie mniej, niż kiedy jest ona organizowana własną rękę. Zespół specjalistów może precyzyjnie oszacować w jak najtaniej można przewieźć wszystkie przedmioty i meble, dzięki czemu koszt całej operacji można dopasować do konkretnych potrzeb klienta. 

Co składa się na koszt przeprowadzki

Myśląc o przenoszeniu się z jednego miejsca do drugiego, trzeba brać pod uwagę koszty związane z transportem wszystkich elementów wyposażenia i rzeczy osobistych – a te mogą okazać się wysokie. Sam zakup materiałów do zabezpieczenia wszystkich mebli i sprzętów może okazać się wysoki, a należy także dodać do niego wynajem odpowiedniego samochodu, koszty paliwa oraz robociznę.

Koszty przeprowadzki organizowanej za pośrednictwem firmy zawierają w sobie:

To jednak nie wszystko. Kompleksowo zorganizowana przeprowadzka oznacza również pomoc z logistycznymi wyzwaniami i szczegółowym planowaniem, co oznacza odciążenie klienta. Dzięki temu cały proces – w który wylicza się również przeprowadzka za granicę lub opcja bezpiecznego przechowania mienia w magazynie – może przebiegać z uwzględnieniem konkretnych potrzeb. W ten sposób organizowane są zarówno przeprowadzki mieszkań, jak również całych firm i instytucji.

Ceny przeprowadzek – indywidualna wycena

Ceny przeprowadzek różnią się w zależności od potrzeb klienta. Każda sytuacja jest nieco inna, podobnie jak okoliczności towarzyszące zmianie lokum. Biorąc to wszystko pod uwagę można przeprowadzić wstępną wycenę (poprzez formularz kontaktowy), a później także wycenę finalną, co pozwoli dokładnie zaplanować nadchodzący wydatek.

Aby obliczyć koszt przeprowadzki należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak:

Dostęp do lokalu

Mowa tutaj o warunkach jakie stwarza sam budynek: jak wysoko zlokalizowane jest mieszkanie, jak szeroka jest klatka schodowa, czy do dyspozycji jest winda, a także czy istnieje możliwość zaparkowania pod budynkiem, a jeśli nie – jak duża jest odległość od parkingu. 

Ilość rzeczy do przetransportowania

Na cenę wpływa wielkość i ilość przewożonych przedmiotów i mebli. Na specjalne życzenie klienta firma może zatroszczyć się również o specjalne zabezpieczenie delikatnych elementów. Jest to szczególnie ważny czynnik w przypadku przeprowadzek większych firm.

Wytyczne odnośnie pakowania

Możliwe jest indywidualne ustalenie zakresu demontażu i montażu mebli, a także sposobu pakowania reszty mienia mienia. Firma zadba także o pakowanie w taki sposób, aby każda rzecz była bezpieczna i dotarła na miejsce bez uszczerbku. Firma zajmie się także zabezpieczeniem cennego osprzętowania (np. komputery, sprzęty biurowe oraz specjalistyczne).

Długość trasy

Liczy się rzecz jasna także odległość pomiędzy miejscem odbioru mienia, a miejscem docelowym, a także ewentualne opłaty na autostradach. Biorąc pod uwagę koszt koniecznych do pokonania kilometrów, będzie można oszacować koszt całego transportu.

Dodatkowe wytyczne od klienta

Firma uwzględni także dodatkowe prośby ze strony klienta. Rzeczywistość często odbiega od rzeczywistości formularza, więc szacując koszty przeprowadzki bierze się pod uwagę także ten czynnik.

Magazynowanie mienia

Nieco wyższy będzie także koszt przeprowadzki z opcją tymczasowego przechowania rzeczy w przestrzeni magazynowej.

Koszty przeprowadzki zagranicznej

Firma może także przedstawić dla klienta koszty przeprowadzki zagranicznej. Taka usługa także realizowana jest w systemie “door to door”, co oznacza że podróż wszystkich rzeczy może być zrealizowana od A do Z, w pełni bezpiecznie – także w przypadku przeprowadzek zagranicznych. Master Moving zajmuje się organizacją przeprowadzek niezależnie od kontynentu, na którym znajduje się docelowa destynacja. Dokładna wycena może być wyliczona w oparciu o odległość od miejsca przeprowadzki. W tym celu przygotowywany jest szczegółowy plan, który jest udostępniony do akceptacji klienta. W ten sposób można opracować trasę, która będzie najszybsza, a także umożliwi zminimalizowanie kosztów. 

To, jak wysokie będą ceny przeprowadzek w kraju i za granicą, zależy zatem od szeregu czynników. Warto na samym początku pokusić się o zamówienie wstępnej (i bezpłatnej) kalkulacji. Dzięki niej znacznie łatwiej będzie zmierzyć skalę całego przedsięwzięcia, oszacować ile wyniesie nas cała przeprowadzka, oraz – w jaki sposób można zmniejszyć koszt transportu, aby wpasował się w planowany budżet.