Przenosiny z jednego miejsca w drugie to częsta rzeczywistość dla wielu osób. Czy to w wyniku częstego podróżowania, zmiany mieszkania, czy w związku ze zmianą miejsca pracy, najczęściej realizowana jest jako wysiłek kilku osób. Czy zatem firma przeprowadzkowa jest konieczna w tym procesie?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i brzmi: nie – korzystanie z usług specjalistów nie jest koniecznością przy przewożeniu rzeczy do nowego lokum. W rzeczywistości przeprowadzkę można zorganizować samodzielnie i wiele osób preferuje właśnie takie rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że nie warto rozważyć takiej opcji. Dlaczego? Profesjonalnie zrealizowana usługa, jaką może zaoferować firma przeprowadzkowa, może okazać się bardzo atrakcyjną alternatywą dla mozolnego przenoszenia pudeł i mebli, która pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i Twoich nerwów. 

Przeprowadzki własnym sumptem – transport

Wiele osób podchodzi do tematu przeprowadzki myśląc o kosztach, jakie oznacza korzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Dokładna kalkulacja może jednak pokazać, że takie rozwiązanie może być czymś wręcz przeciwnym i stanowić oszczędność. 

Planując przewiezienie rzeczy z jednego lokalu do drugiego przede wszystkim liczy się organizacja transportu. Najczęściej jest to samochód osobowy – własny lub pożyczony od znajomych, przez co istnieje ryzyko, że okaże się zbyt mały aby przewieźć z nim meble i większą ilość rzeczy. Oznacza to konieczność wykonania kilku kursów i szybkiego rozładunku, aby uwinąć się ze wszystkim jak najszybciej. W efekcie koszty paliwa są dość wysokie, a przenosiny zabierają ogromną ilość czasu i stresu – co dopiero kiedy przeprowadzka ma miejsce między oddalonymi od siebie miastami.

Samodzielna przeprowadzka – samodzielna organizacja

A co z logistyką? Samodzielne przeprowadzki wiążą się z przygotowaniem szczegółowego planu i organizacji całej “operacji” tak, aby zgrać czasowo wiele zależnych od siebie elementów. Zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w takich przedsięwzięciach, może okazać się, że wyzwanie będzie zbyt trudne. 

Przeprowadzka za granicę – wyzwanie na wielu frontach

Obecnie wiele osób podróżuje za granicę i nic nie zapowiada aby trend ten uległ szybkiej zmianie. Zwłaszcza młode osoby są ciekawe świata, dlatego chętnie zmieniają miejsca zamieszkania, przeprowadzając się nawet po kilka razy w ciągu roku.Jak już wspominaliśmy, organizacja przeprowadzki w obrębie jednego miasta wymaga planowania, ale wiąże się też ze zdecydowanie mniejszą ilością formalności i wyzwań natury logistycznej. Transport mienia między granicami różnych krajów to konieczność opracowania trasy, dobrana najlepszego środka transportu (drogą lądową, morską lub powietrzną), a także zatroszczenie się o papierkową robotę.

Dla osób dynamicznych i ciekawych świata usługa tego typu pozwoli skupić się na poszukiwaniu mieszkania oraz pracy na miejscu, bez konieczności poświęcania energii na organizowanie samego przewozu rzeczy.

Firma przeprowadzkowa a oszczędności

Podsumowując, wynajęcie firmy przeprowadzkowej nie jest koniecznością przy zmianie adresu, ale może okazać się zdecydowanym ułatwieniem. Koszt wynajęcia ekipy okazuje się finalnie znacznie niższy, a taki sposób przewożenia mienia – dużo bardziej bezpieczny. Firma przeprowadzkowa zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą w jaki sposób zabezpieczyć pudła z rzeczami oraz meble i przedmioty delikatne.

Ponadto, dostarczony w ręce klienta plan realizacji przeprowadzki będzie mógł być dopasowany do konkretnych potrzeb, jak np. uwzględniając przechowanie rzeczy w przestrzeni magazynowej, co również wchodzi w zakres usług oferowanych przez Master Moving.

Finalnie całe przedsięwzięcie może być odpowiednio rozplanowane w czasie i zrealizowanie w taki sposób, aby koszty zmieściły się w założonym początkowo budżecie. Przede wszystkim jednak, taka usługa pomoże również odciążyć przeprowadzających się, zdejmując z nich konieczność żmudnego planowania i organizacji.